فروشگاه اینترنتی پارچه قارونی

پارچه پیراهن مردانه - نکات مهم در خرید

خرید پارچه پیراهن مردانه همیشه یکی ااز معضلات افراد در هنگام خرید بوده است. تا به حال شده علت این مساله را از خود بپرسید و دنبال جواب آن باشید. این را بدانید که هیچ عطاری نمی گوید که عطر های بدبو است و هیچ فروشنده پارچه نخواهد گفت که پارچه پیراهن مردانه دارای کیفیت نامطلوب است. راه های زیادی برای تشخیص خوب یا بد بودن پارچه پیراهن مردانه وجود دارد. اگر به هر دلیلی هیچ گونه شناختی از جنس پارچه ها ندارید، توصیه می کنیم که حتما با یک جنس شناس یا کسی که در این زمینه تجربه دارد را همراه خود ببرید. مخصوصا اینکه اگر بخواهید آن را کادو بدهید.

نکات مهم در خرید پارچه پیراهن مردانه

اول اینکه وارد فروشگاه پارچه شوید که فقط پارچه پیراهن مردانه می فروشد یعنی میزان تنوع آن نسبت به بقیه بالاتر است.

دوم که از همه مهم تر است لمس پارچه است. اگر می خواهید که پارچه ساده بخرید که خب مسلما باید پارچه تترون خریداری نمایید. پارچه تترون پیراهن مردانه بهترین حالتش 180 گرم وزن دارد. وزن های کمتر هم نازک هستند و مصرف کاربردی آن ها متفاوت می باشد. یعنی حتی خودتون هم مشاهده کنید، متوجه تفاوت آن ها می باشد.

اگر هم قصد خرید پارچه های پیراهنی مردانه راه راه یا چهارخانه را دارید بهترین پارچه، پارچه های نخی می باشد. البته ما پارچه های نخی صد در صد نداریم و تا حدی پلی استر مخلوط بافت آن ها هستند ولی باز بهترین حالت برای شناخت جنس پارچه پیراهنی، لمس آن است یعنی شما باید پرز و ضخامت آن را به راحتی متوجه شوید. همچنین پارچه ها بهتر است که در دست راحت باشند یعنی زبر و خشن نباشند چون بعدا به پوست آسیب میبرسانند. پارچه های پلاستیکی را هم که دیگر به راحتی می توان شناخت.

اما قیمت پارچه های پیراهنی چقدر است؟

متاسفانه به دلیل نبودن نظارت کافی بر این صنف پارچه های پیراهن مردانه به هر قیمتی عرضه می شوند. اما متوسط بهترین قیمت ها هر قواره حداقل 50 تومان می باشند البته پارچه های ارزان تر و با کیفیت هم هستند اما ما با توجه به مکان این قیمت را بیان کردیم. هیچ ارزانی بی حکمت نیست. دنبال پارچه های ارزان قیمت نباشید. پارچه قواره 20 هزارتومان بیشتر پارچه های پیراهن مردانه پلی استر می باشند و اصلا امروزه دیگر کمتر مغازه داری در بازار پارچه فروشان چنین پارچه هایی را عرضه می کند.

این سه نکته یعنی مکان، لمس پارچه و قیمت از ابتدایی ترین نکات در خرید پارچه پیراهن مردانه می باشند.

تجربه من فروشنده در هنگام خرید پارچه پیراهن مردانه

چند وقت پیش قصد داشتم که برای یک نفر، یک قواره پارچه پیراهن مردانه خریداری کنم. با توجه به شناختی به بازار تهران، سریعا به مکان اصلی آن رفتم اما خب هیچ فروشنده ای را آنجا نمی شناختم. اولین کاری کردم که شروع به قیمت گرفتن پارچه ها کردم. در یک ردیف همه قیمت های 20 هزارتومان داشتند و ادعا داشتند که بهترین پارچه می باشد!!! من بیان کردم خودم عمده فروش پارچه پیراهن مردانه هستم و این پلی است است که ضعیف ترین پارچه است. رفتم وارد مغازه ای دیگر شدم و شروع به قیمت کردم در آنجا اولین مساله ای که توجه منو به خودش جلب کرد، تنوع پارچه های پیراهنی بود و میزان تسلط فروشنده بر نوع فروش و پارچه ها. با چند بار قیمت کردن متوجه شدم که نه اینجا همون مغازه ای هستش که دنبالش هستم و وقتی بیان کردم که پارچه پیراهن مردانه برای کادو میخواهم، خود فروشنده چند پارچه را به من پیشنهاد داد که من در نهایت یکی را پسند کردم.

ببینید من به راحتی با به کار بردن نکته های گفته شده توانستم پارچه مطلوب خودم را خریداری کنم.

مطالب مرتبط

انواع پارچه پیراهن مردانه جعبه ای

چگونگی اتو کردن پارچه پیراهن مردانه

بهترین پارچه های پیراهن مردانه برای آقایان