فروشگاه اینترنتی پارچه قارونی

معیارهایی برای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

همیشه انتخاب پیراهن مردانه یکی از سخت ترین کارها بوده است مخصوصا اینکه بخواهید آن را کادو بدهید. از اینکه چه اندازه ای باید بگیرید یا چه طرحی را بگیرید همیشه باعث سردرگمی مشتری می شود. بعضی اوقات چون اندازه دقیق شخصی را که می خواهید به آن کادو بدهید را ندارید یا اینکه هیچ پیراهن مردانه ای اندازه شما وجود ندارد، مجبور به خرید یک قواره پارچه پیراهن مردانه می گردید.

اما همیشه خرید پیراهن مردانه هم اینقدر سخت نیست، فقط کافی است نکاتی را که ما در این مقاله پارچه بیان می کنیم را به مو به مو اجرا کنید.

چگونگی انتخاب پیراهن مردانه مناسب

1. رنگ پیراهنی مردانه مناسب را انتخاب کنید

انتخاب رنگ پیراهن مردانه

برای انتخاب پیراهن مردانه اولین نکته ای که باید دقت کنید، رنگ آن است. هر رنگی برای هر فضا و مکانی مناسب است. اگر قصد رفتن به جلسه رسمی را دارید، باید پیراهن با رنگ متفاوتی نسبت به یک جلسه دوستانه بپوشید.

• برای مصاحبه استخدامی، پارچه های پیراهن مردانه با رنگ سنتی از همه بهتر هستند. بهترین رنگ، رنگ سفید یا مشتقات آن ها مانند سفید نباتی می باشد. رنگ سفید به شما یک استایل رسمی و خاصی می دهد و در جلساتی مانند مصاحبه کاری که خیلی مهم است، بهترین گزینه است.

• در محیط های غیر رسمی مانند جشن ها توصیه می شود که از رنگ های روشن مانند سبز روشن یا نارنجی استفاده کنید. هرچه رنگ روشن تر باشد، میزان انرژی شادابی که شما منتقل می کنید بیشتر است.

• در محیط های کاری باید لباس رسمی یا اسپرت مناسب به تن کنید. توصیه می شود از پیراهن های رنگ سنگین و شلوار پارچه ای یا جین استفاده کنید.

2. انتخاب الگوی پیراهن مردانه

انتخاب طرح پیراهن مردانه

همانطور که می دانید پارچه های پیراهن مردانه در سه طرح راه راه، ساده و چهارخانه هستند. طرح های ساده بیشتر از همه استفاده می شوند چونکه هر نوع پوششی آن را متناسب است. اما بعضی اوقات شما ترجیح می دهید که از الگوها و طرح های راه راه یا چهار خانه استفاده کنید. بهتر است برای انتخاب الگو به نکات زیر توجه نمایید.

پیراهن های مردانه ساده به نوعی می توان گفت چند کاره هستند چونکه می توان در هر موقعیتی آن را پوشید و هر نوع کرواتی نیز با آن ها تناسب دارد. اگر قصد شرکت در جلسات رسمی را دارید، توصیه می شود از پیراهن های با طرح ساده و رنگ های سفید، مشکی، خاکستری یا آبی روشن استفاده کنید.

• پیراهن های طرح دار و چهارخانه کمتر با هر نوع کرواتی می توان پوشید و بیشتر برای مراسم های خودمونی یا محیط های کاری غیر رسمی تر توصیه می شود.

• پیراهن های با طرح راه راه نیز بیشتر برای مراسم های نامزدی یا جشن توصیه می شود و اصلا نباید آن ها را در مراسم های رسمی یا جلسات خیلی مهم به تن کرد.

3. انتخاب یقه پیراهن مردانه

انتخاب یقه پیراهن مردانه

دو نوع یقه برای پیراهن مردانه وجود دارد: استاندارد و یقه پهن که هرکدام برای موقعیت خاصی استفاده می شود.

• یقه های استاندارد رایج ترین و پراستفاده ترین نوع یقه هستند. لبه این یقه ها به سمت پایین است و دارای زاویه 60 درجه می باشد و یک فضایی بین دو لبه موجود است. این یقه ها برای صورت های کشیده یا گرد مناسب است.

• یقه های پهن به عنوان یقه های مدرن شناخته می شوند و بیشتر توسط جوان ها استفاده می شود. زاویه یقه ها 90 درجه است و فضای بیشتری نسبت به دو یقه قبلی وجود دارد. این یقه برای افرادی که دارای صورت های درازی هستند توصیه می شود تا باعث شود صورت آنها کمی گرد به نظر بیاد.

4. نوع پوشیدن پیراهن مردانه را انتخاب کنید

انتخاب نوع پوشش پیراهن مردانه

سه روش برای پوشیدن پیراهن مردانه وجود دارد : لاغر اندامی، ورزشی و سنتی. هر کدام به نوع بدن فرد بستگی دارد که کدام نوع پوشیدن را انتخاب کند.

• در نوع لاغر اندامی پیراهن کاملا با بدن در تماس است و هیچ گونه پارچه اضافی در کناره باقی نمی ماند. این برای افرادی که خیلی لاغر هستند مناسب است.

• این نوع برای افراد ورزشکار که سینه و بازوهای توپری دارند، توصیه می شود. البته پیراهن های مخصوص این افراد در بازار وجود دارد که هم متناسب با اندام آنها و هم باعث خوشتیپ شدن آن ها میگردد.

• در پوشش سنتی، پارچه بیشتر از دو نوع قبلی استفاده شده است در نتیجه فرد در آن احساس راحتی بیشتر می کند.

5. بافت پیراهن مردانه خود را انتخاب کنید

انتخاب بافت پیراهن مردانه

منظور از بافت پارچه پیراهنی، ترکیب ضخامت نخ ها و چگونگی دوخته شدن آن ها به یکدیگر می باشد. چهار نوع بافت پارچه وجود دارد: پشمی، آکسفورد،سوزنی و جناغی( یک در میان)

• اگر به دوخت پارچه آشنایی نداشته باشید، با چشم عادی نمی توانید متوجه نوع بافت گردید و اما اگر از یک ذره بین استفاده کنید، تا حدی متوجه میزان و نوع بافت پارچه گردید.

• پارچه های پشمی، دارای نخ های پشمی نازکی هستند که به یکدیگر متصل شده اند. آنها دارای ظاهر صاف و خشک (تازه) هستند. پیراهن های مردانه پشمی، یک ظاهر حرفه ای به مرد می دهند و در جلسات فوق العاده رسمی کاری مناسب است.

• پیراهن های مردانه آکسفورد، بافت حلقه ای دارند و که نخ ها به صورت افقی و عمودی روی هم دوخته می شوند. چون مصرف این نوع پیراهن ها بالاست، قیمت ارزانتری دارند و در مهمانی های رسمی و نیمه رسمی بیشتر استفاده می شوند.

• بافت های پیراهن سوزنی مانند آکسفورد است اما با این تفاوت که جنس تار و نخ های بهتر است و از نظر وزنی سنگین تر هستند. این نوع پیراهن ها هم برای محیط های رسمی و هم غیر رسمی استفاده می شود.

• بافت پیراهن های جناغی، دارای الگوی اریبی است. این نوع پیراهن ها نرم تر هستند.

6. انتخاب پارچه پیراهن مردانه

انتخاب پارچه پیراهن مردانه

در پارچه پیراهن مردانه، بیشترین جنسی که استفاده می گردد نخ یا کتان است. هرکدام برای موقعیت های مختلفی استفاده می گردد.

• کتان استحکام بیشتری دارد و مایع ها را تا 20 درصد می تواند جذب کند و جریان هوا در آن بهتر است. چونکه پیراهن های کتان گرما را نگه می دارند، برای استفاده در فصل های پاییز و زمستان مناسب است. این نوع پیراهن ها بیشتر در محیط های غیر رسمی استفاده می شوند.

• نخ هم دارای استحکام قوی است و نرخ مایع در آن 25 درصد است و خیلی نرم می باشد. این نوع پیراهن ها برای کل فصل ها می تواند استفاده گردد

مطالب مرتبط

انوع پارچه پیراهن مردانه شستی

دو نکته در خرید پارچه پیراهن مردانه

بهترین پارچه های پیراهن مردانه برای آقایان